Kamu SM® Bilgilendirme

 

SHA-512 Özet Algoritma Uyumu Gerektiren Yeni Zaman Damgası

15.03.2018 ile 15.05.2018 tarihleri arasında SHA-512 özet algoritması kullanan zaman damgası sunucularımız devreye alınacaktır. SHA-512’li zaman damgası sunucularımızla uyumluluğunuzu test edilebilmeniz için test zaman damgası servisi 16.06.2017 tarihi itibariyle http://tzdsha512.kamusm.gov.tr adresi üzerinden hizmetinize sunulmuştur. Detaylar için tıklayınız.


Kilitlenmiş Akıllı Kart İçin Kilit Çöz İşlemi

3(üç) kez yanlış PIN girilmesi sonucu kilitlenen kartınız için(Nitelikli Elektronik Sertifika) https://nesbireysel.kamusm.gov.tr/nb.go sayfasına Şifreli Giriş yaparak Kilit Çözme seçeneğinden Yeni PIN Üret işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem detayları için tıklayınız.

Mali Mühür Sertifikası için de https://mbireysel.kamusm.gov.tr/ sayfasına giriş yaparak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


E-İmza Kütüphaneleri Eğitimi (KSM.UYG.04)

Eğitimin Amacı

TÜBİTAK e-imza yazılım kütüphanelerini kullanarak e-imza entegrasyonu yapmak isteyen yazılımcılar tercih ettikleri kütüphane hakkında geniş bilgi sahibi olacaklardır.
  • CAdES Java/.NET XAdES Java/.NET ve Ortak API içerisinden tercih edilen kütüphanenin çalışma prensipleri
  • Politika dosyasının işlevi
  • Config dosyasının işlevi
  • Örnek imza oluşturma uygulaması
  • Örnek imza doğrulama uygulaması
  • E-imza entegrasyonu yapılırken ve mimarisi kurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar

Eğitimin Hedef Kitlesi

TÜBİTAK API kullanarak Elektronik imza uygulamaları geliştirecek ve geliştirme ekibinde bulunan yazılımcı kişiler katılabilir.

Eğitimle alakalı diğer bilgiler aşağıda verilmiştir.

Eğitim İçin Gerekli Ekipman: Katılımcıların bilgisayarları ile gelmeleri bilgisayarlarında Integrated Development Enviroment (IDE) lerin yüklü olması, eğitimde tercih edilen API paketinin indirilmiş olması ve eğitime uygun ortamın sağlanmış olması gerekmektedir, barkovizyon vb.
Ön Koşul: E-İmza Teknolojisi Eğitimi alınmış olmalıdır.
Eğitim Dokümantasyonu: API kullanım kılavuzu
Eğitim Süresi: 6 Saat
Fiyatı: 5000 TL + KDV