Kamu SM® Bilgilendirme

 

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı için Elektronik İmza Başvuru Adımları

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı için elektronik imza almak isteyenler lütfen tıklayınız.


Zaman damgası portalimiz zdportal.kamusm.gov.tr yenilendi.

Zaman damgası ilk başvuru işlemlerinizi portalden yapmanız durumunda ek kontör taleplerinizi de evrak göndermeden gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi başvuru sonrasında sanalpos.kamusm.gov.tr linkinden veya Kamu SM Vakıfbank Kurum Ödemeleri sayfasından vergi kimlik numarası ile sorgulama yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemimizde tanımlı olan kurumların ek kontör talepleri için bir defaya mahsus portale giriş yetkilisi tanımlatmaları gerekmektedir. Zaman damgası yetkilisi tanımlatma taleplerinizi bilgi@kamusm.gov.tr mail adresimize iletebilirsiniz.


Kilit Çözme Yardım

PIN Çözme/Değiştirme (Java Applet'li)

PIN Çözme/Değiştirme (Java Applet'li- Sadece NES kullanıcıları için)

Uyarı :PIN Çözme ekranlarının sağlıklı çalışması için bilgisayarınızda Java'nın 1.7.6 veya üzeri bir sürümünün “32 bit” versiyonunun kurulu olması gerekmektedir.

Ayrıca Google Chrome (42.0.2311.90 ve üzeri sürümlerinde) ve Mozilla Firefox tarayıcıları(Mozilla Firefox 52.0 ve üzeri sürümlerde) Java eklentisinin çalıştırılmasını engellediğinden ilgili tarayıcılarla erişmeye çalıştığınız sayfalarda sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamamak için sayfalara Mozilla Firefox 52.0' versiyonu öncesi sürümler ya da Internet Explorer gibi tarayıcılar ile giriş yapınız.


Adım-1 Şifreli Giriş Adım-1 Şifreli Giriş

PIN çözme işlemi için https://nesbireysel.kamusm.gov.tr adresine gidiniz ve açılan ekrandan şifreli girişi seçiniz.


Adım-2 Bilgi Girişi Adım-2 Bilgi Girişi

Açılan ekranda TC Kimlik Numaranızı, Resimdeki Yazıyı ve Güvenlik Sözcüğünüzü(Güvenlik sözcüğü, başvuru sahibinin, başvuru formunu doldururken belirlemiş olduğu bir yetkilendirme parametresidir.) giriniz. Güvenlik sözcüğünü unutan veya kayıp eden başvuru/sertifika sahibi Güvenlik Sözcüğümü Unuttum butonuna basarak güvenlik sözcüğünü yenileyebilir.

Adım-3 Kilit Çözme Adım-3 Kilit Çözme

Açılan ekranda Kilit Çözme (Akıllı Kart Servisi) butonuna tıklayınız.

Adım-4 Uyarı Penceresi Adım-4 Uyarı Penceresi

Gelen PIN değişimi yapılacağına dair uyarıyı TAMAM/OK butonuna tıklayarak PIN değiştirme sayfasına geçiniz.

Adım-5 Yeni PIN Girişi Adım-5 Yeni PIN Girişi

Açılan ekranda sadece rakamlardan oluşan 6 karakter uzunluğunda yeni bir PIN kodu belirleyerek ilgili alana yazınız ve Yeni PIN Üret butonuna tıklayınız. İşlem tamamlandığında yeni PIN kodunuzu kartınıza giriş yapmada ve imzalama işlemlerinde kullanabilirsiniz.